Vip Yat Kiralama - Tekne ile Boğaz Turu ve Organizasyonlar

Adalar Turu

 

birbirinden eşsiz güzel tekneler ile adalara özel turlar
birbirinden eşsiz güzel tekneler ile adalara özel tur fırsatları

 

Adalar Turu

  Adalar, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın güney kıyılarının açıklarında yer alır., Marmara Denizi’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve kısaca Adalar olarak anılan takımadadır. İstanbul adaları tarih boyunca pek çok isim ile anılmıştır. Bunlar; Evliya adaları, Prens adaları,  Kesiş adaları, Kızıl adalar, Ruh adaları, Halka adaları, Cin adaları gibi. Bunların en yaygın ve dünyaca tanınan Prens  Adaları’dır. Bunun nedeni ise Roma devrinden, Bizans devrinin sonrasına kadar asillerin, prenslerin, hatta kraliçelerin adalara sürgün edildikten sonra, buralarda çeşitli işkenceler yapılarak öldürülmeleridir. Büyüleyici geçmişiyle Adalar turu ağırlıklı olarak yaz günlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Deniz’in Ortasında Mavi Yolculuk…

 Büyüklü küçüklü olmak üzere, toplamda 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. İstanbul’a yakınlık sırasına göre Kınalıada, Burgazada, Kaşıkadası, Heybeliada, Büyükada ve Sedef Adası’nda yerleşim vardır. Diğer adalardan Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası’nda ise sürekli ve düzenli yerleşim bulunmamaktadır. Ayrıca Kınalıada ile Anadolu Yakası arasında Vordonos Kayalıkları olarak adlandırılan eski ada kalıntıları bulunmaktadır.

Eski Bizans ve Osmanlı zamanında hem sayfiye yeri hem de sürgün yeri olarak kullanılmıştır. Adalar Turu, günübirlik turlar için en çok tercih edilen yerlerdendir. Hem tarihi dokusu, hem doğal güzellikleri hem de plajları ile  özellikle yaz aylarında Adalar Turu hizmetimiz en çok rağbet gören ziyaret edilen gezi güzergahımızdır.  

Adalar Turu ile Nereler Görülebilir? 

  İstanbul’a yakınlık sırasına göre, Adalar Turu, sırasında en popüler ve gezilip görülmesi gereken yerler arasında Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada başta gelmektedir. Kınalıada’da; Kınalıada Camii, Hristos Manastırı ve Kilisesi, Panayia Rum Ortodoks Kilisesi ve Ermeni Kilisesi gibi tarihi yapılar görülebilecek yerlerdir.

  Burgazadası’nda; Burgazadası Camii, Hristos Manastırı, Aya Yani Kilisesi,  ve Sait Faik Abasıyanık Müzesi görülecek yerler arasındadır.

 Heybeliada’da; Triada Manastırı ve Kilisesi, Aya Yorgi Uçurum Kilisesi, Sanatoryum, İsmet İnönü Köşkü ve Hüseyin Rahmi Gürpınar evi görülmesi gereken yerler arasındadır.

 Büyükada da ise; Hamidiye Camii, Rum Yetimhanesi, Aya Yorgi Rum Manastırı ve Reşat Nuri Güntekin evi görülebilir.

  İstanbul pek çoğumuzun tadını tam anlamıyla alamadığı dünyanın en mucizevi kentlerinden bir tanesi. 8 bin yıllık tarihi, eşsiz boğazı ve elbette adaları ile burayı son zerresine kadar tatmak muhteşem bir Adalar Tekne Turu yapmak istemez misiniz?

 İstanbul’a denizden bakarak çıkacağınız bu yolculuğu unutamayacağınız ve devamlı misafirimiz olacağınız konusunda ısrarlıyız.. Çam ormanlarıyla örtülmüş tepeleri, türlü kır çiçekleri bezenmiş vadileri, Marmara dalgalarının çırpındığı kıyıları birde yatla gezerek keşfetmenizi öneririz..

  İsteğe göre; Kınalı ada Burgaz ada Heybeli ada Büyük ada ve diğer küçük adalar olan Sedef adası ve Kaşık adasına turlar düzenlenir. Ada turlarımız genelde sabah 10 akşam 6 dönüşlü yapılır isteğe göre saat aralığı ayarlanır.Yaklaşık 1.5 2 saat süre sonrasında Adalara ulaşılır. Ada turu fiyatlarımız yatların çeşit ve büyüklüklerine göre farklılık göstermektedir. 

Call Now ButtonBizi arayın?